جوانسازی پوست

جوانسازی پوست

طبق تحقیقات انجام شده خانم ها از سنین 20 تا 50 سالگی به دنبال راهی برای برای جوانسازی پوست هستند .جوانسازی پوست روش های متفاورتی از جمله : CO2 فرکشنال ، میکرونیدلینگ ، RF ، ترماژ ،  PRP ، درم ابریژن ،هایفو ، کربوکسی تراپی ، میکرودرم ابریژن ، تزریق ژل ، تزریق چربی ، بوتاکس دارد .

جوانسازی پوست

تزریق ژل :

از این روش  برای درمان شل شدن پوست ، جوانسازی ، حجم دادن به لب ها ، رفع خطوط عمیق پوست ، رفع خطوط زیر چشم و پیشانی ، رفع خطوط بین ابرو ها و … استفاده می شود.

انتخاب نوع ژل ، تکنیک تزریق آن در نتیجه ای که به دست می آید بسیار مهم است .

در تزریق ژل بیمار هیچ گونه دردی نخواهد داشت و پس از آن می تواند تغییرات را مشاهده کرند.

جوانسازی پوست

هایفو :

یکی از جدید ترین تکنولوژی های جئوانسازی پوست هایفو نام دارد که طی یک جلسه انجام می شود. این روش بدون خطر است و تاییده ی سازمان غذا وداروی آمریکا را دارد .

در این روش انرژی گرمایی به صورت مستقیم به پوست و بافت زیر پوستی می رسد تا تولید کردن کلاژن ها را تحریک کند . این موضوع موجب می شود تا مشکل افتادگی پوست برطرف شود .

نتیجه ای که از هایفو بدست می آید همانند نتیجه ی لیفت صورت است . این روش نیازی به استراحت ندارد  ، می توان از آن برای کل بدن و صورت استفاده کرد ، افرادبا هر رنگ پوست می تواند از آن استفاده کند.

مزوتراپی :

در این روش از تحریک های فیزیکی و شیمیایی استفاده می شود به گونه ای که دوز کمی از دارو های متفاوت در مناطق خاصی از بدن متناسب با شرایط درمان تزریق می شود.

این روش همانند شکلیک کردن گلوله ی دارویی است که به صورت مستقیم محل مورددرمان را هدف قرار می دهد. قیمت مزوتراپی پوست و صورت به محل درمان ، تعداد جلسات و نتیجه ی آن بستگی دارد .

 

جوانسازی پوست

تزریق پی آر پی در جوانسازی پوست :

پی آر پی یک نوع پلاسمای غلیظ شده پلاکتی است که با ترومبین و کلسیم فلوراید فعال می شود و موجب خارج شدن آرتوگوئول می شود.

همه ی افراد نمی تواننداز این روش برای جوانسازی پوست استفاده کنند ، افرادی مانند : بیماران لوپوس ، بیماران پورفیری ، افراد مبتلا به سرطان ، افراد دارای اختلالات متابولیک و … .

انجام پی آر پی برای جوانسازی پوست 45 دقیقه زمان می برد و پس از گذشت 3 هفته می توانید نتایج را کاملا مشاهده کنید.

تزریق چربی :

در تزریق چربی ، چربی از قسمتی از بدن خود بیمار گرفته می شود . این روش بسیار ایمن است و برای برجسته کردن گونه و جوانسازی پوست مورد استفاده قرار می گیرد .

به دلیل این که از چربی بدن خود بیمار برای تزریق استفاده می شود هیچ گونه واکنش آلرژیکی بوجود نمی آید .

در این روش از چربی های شکم ، ران ، لگن برداشته و در قسمت هایی مانند لب ، خط خنده ، گودی اطراف و زیر چشم ، استخوان گونه ، خط فک تزریق می شود.

ماندگاری این روش ماه ها و حتی سال ها باقی می ماند. در این عمل از بی حسی موضعی استفاده می شود و طول درمان آن نیز یک ساعت است ، پس از اعمل می تواند به فعالیت روزانه ی خود برگردید.

دوره ی نقاهت تزریق چربی دو هفته می باشد .

برای جلوگیری از عفونت لازم است زیر نظر پزشک برای مدت چند روز از آنتی بوتیک استفاده کنید و پس از تزریق به محل درمان شده دست نزنید . به محل درمان شده نباید فشار بیاید و فعالیت سنگین انجام دهید .

از این روش در سنین بالا استفاده می شود ، افرادی که صورت لاغری دارند وقصد استفاده از این روش را دارند توصیه می شود در سنین پایین از آن استفاده نکنند.

جوانسازی پوست

جوانسازی پوست با لیزر CO2 :

این روش خط های ظریف ، چروک های پوست که معمولا در گوشه های چشم و زیر چشم و اطراف دهان وجود دارند را ازبین می برند.

این روش موجب ازبین رفتن جای جوش نیز می شود. پوست آسیب دیده توسط نور خورشید را دوباره جوان می کند و موجب بهبودی بافت پوست می شود.

این روش لایه ی بیرونی به نازکی کاغذو لایه ی درم پوست را بادقت بالایی بر می دارد .

جوانسازی پوست

بوتاکس :

یکی دیگر از روش های جوانسازی پوست بوتاکس است ، این روش موجب فلج کردن عضله های زیر خطوط و چروک ها می شود . در نتیجه موجب صاف شدن پوست می گردد.

بوتاکس نام تجاری سم بوتولینوم است . تزریق مقدار کمی از آن در محل چروک موجب از کار افتادن عضله ی آن قسمت و صاف شدن  آن ناحیه از پوست می شود .

بوتاکس روشی غیر تهاجمی است ، سریع و آسان انجام می شود و پس از آن نیازی به استراحت ندارد و به راحتی بعد از آن می تواند فعالیت روزمره ی خود را انجام دهید .

پس از گذشت چند روز می توانید اثار بوتاکس را مشاهده کنید .

جوانسازی پوست

درم ابریژن :

دیگر راه برای جوانسازی پوست درم ابریژن است که در آن لایه ی بالایی پوست تراشیده می شود و چین و چروک ها ازبین می روند . جای زخم ، جای جوش ، خطوط ظریف صورت را توسط این روش می توان بر طرف کرد .

میکرودرم ابریژن :

این روش موجب براق شدن سطحی پوست می شود به گونه ای که لایه ی رویی پوست با کریستال های بسیار ریز برداشته می شود. برای اطلاع از هزینه ی این روش باید با پزشک خود صحبت کنید و از او اطلاعات بگیرید .

ترماژ :

این روش به دلیل کوتاه بودن زمان درمان و دوران بهبودی آن به درمان ساعت ناهار مشهور است . این روش توسط دستگاهی که ترماکول نام دارد بافت های عمیق گرم و سطح پوست خنک می شود . این روش تولید کردن کلاژن های تازه را تحریک می کند و موجب کشیده شدن پوست و محکم شدن و صاف تر شدن آن می شود .

در مقاله های بعد درمورد :

ماسک برای جوان سازی پوست صورت ، روشهای جوان سازی پوست صورت ، جوانسازی پوست صورت با لیزر و … صحبت خواهیم کرد .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *