لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد

اطلاعات این مقاله درمورد لیزر موهای زائد نوشته شده است. اگر جزو افرادی هستید که برای کم کردن و از بین بردن موهای زائد خود می خواهید از تکنیک لیزر استفاده کنید،مطلب های این مقاله می تواند به شما کمک کند تا آگاهی خود را درباره ی به کارگیری از این تکنیک بالا ببرید.

لیزر موهای زائد

مقدمه :

امروزه محقق های انگلیسی با تحقیقات درباره ی موهای زائد به این نتیجه رسیده اند كه پرمویی در خانم ها تنها یک مشکل ظاهری نیست، بعلاوه این مشکل می تواند علائم یک بیماری نهفته در آنها باشد.

۱۵ درصد خانم ها، دچارمشکل موهای زائد هستند که این مشکل می تواند یک اختلال هورمونی باشد که در اکثر اوقات جزو عامل های اصلی این عارضه می باشد.

70الی 80 درصد به وجود آمدن موهای زائد می تواند نوعی سندرم تخمدان(PCOS) باشد. به جزء PCOS که علت اصلی ناباروری است، دلیل کمتر این مسئله می تواند وجود تومور و یا اختلال در کار تیروئید و همچنین مصرف  داروهای خاص باشد.ناگفته نماند طبق آمارها بیش از ۱۰درصد جمعیت زنان كشورمان با آن درگیرند.

مقدمه :

به طور كلی از نظر بافت شناسی روی پوست انسان ۳ گونه مو رشد می كند؛ یكی موهای دوران جنینی هستند كه پس از تولد از میان می روند، دیگری موهای ظریف و كرك مانندی كه تقریبا تمام سطوح پوست انسان را پوشش می دهند و در نهایت، موهای ضخیم تیره و مجعد كه در مردان و زنان دیده می شوند. به رشد بیش از اندازه مو در مکان های خاصی از صورت و بدن خانم ها هیرسوتیسم یا پرمویی گفته می شود. رشد این موهای ضخیم به سطح هورمون های جنسی مردانه (آندروژن ها) كه در زنان از تخمدان ها و غدد فوق كلیوی ترشح می شوند،مرتبط است. وجود مقدار محدودی از این هورمون های آندروژن در تمام زنان كاملا طبیعی است، اما زیادی آن باعث رشد بیش از

حد موهای ضخیم می شود. در هیرسوتیسم گاهی سطوح هورمونی طبیعی است و علتی برای آن پیدا نمی كنیم. متخصصان پوست و مو درباره علل این بیماری می گوید: به طور كلی اگر بخواهیم علل پرمویی (هیرسوتیسم) را تقسیم بندی كنیم، در چند دسته می توان آن را بیان كرد؛ اختلالات ازدیاد هورمون آندروژن، علل غیروابسته به آندروژن، هیرسوتیسم ایدیوپاتیك و داروها. شایع ترین اختلالی كه با ازدیاد هورمون آندروژن سبب پرمویی می شود، سندرم تخمدان پلی كیستیك یا همان كیست های تخمدانی است. برای رفع این مشکل دستگاه لیزر موهای زائد می تواند کمک بسیاری کند تا از شر موهای زائد خلاص شوید.لیزر موهای زائد )

لیزر موهای زائد بدن

لیزر موهای زائد

لیزر موهای زائد :

یکی از راه های سریع و تقریبا بدون درد برای از بین بردن موهای زائد ، ( جوانسازی پوست ) لیزر درمانی می باشد، که با هدف رفع رویش جدید مو و همچنین برطرف کردن موهای زائد بکار می رود.

یکی از معضل های مهم در زندگی اکثر خانم ها موهای زائد است، درمان کردن نیمه دائمی آن می‌تواند به شما کمک کند تا کمی کنترلش کنید. اگر تصمیم بر این دارید تا از لیزر برای موهای زائد خود استفاده کنید، زمان مناسب و خوب، فصل زمستان می باشد. فصل زمستان برای لیزر به این دلیل پشنهاد می شود چون،

یکی از بیشترین خطرها برای هر نوع لیزر، تابش نور خورشید پیش از لیزر و یا پس از انجام درمان است، به این جهت که شما رنگدانه‌ی پوست را در معرض خطر قرار می‌دهید. در ادامه می پردازیم به بحث درمورد چگونگی انجام لیزر لیپولیز .لیزر موهای زائد )

لیزر موهای زائد بیکینی

لیزر موهای زائد

لیزر لیپولیز چگونه انجام می شود :

هر ناحیه ایی از بدن که دارای موهای قهوه‌ای هستند می‌تواند با لیزر، درمان و رفع شود. .

این فرایند با هدف قرار دادن فولیکولهای مو، که ما با حدود ۵ میلیون (که ۱ میلیونش روی سرمان است) از آنها به دنیا می‌آییم، کار می‌کند. چرخه‌ی مو شامل ۳ مرحله است: رشد، انتقال و استراحت. پالس‌های لیزر به موهای در مرحله‌ی رشد، نور می‌تابند تا فولیکول‌ها را از بین ببرند.

کاسل می‌گوید: معمولا به یک سری جلسات لیزر به مدت ۴ تا ۸ هفته نیاز دارید. البته به ناحیه‌ی تحت درمان بستگی دارد. در هر جلسه حدود ۱۰ تا ۳۰ درصد از موها کاهش می‌یابد، و تا زمانیکه دیگر مویی در نواحی پوستتان باقی نماند، همچنان فولیکول‌ها مورد هدف قرار خواهند گرفت.

کاسل توضیح می‌دهد: در حالی که شما می‌توانید از بین رفتن موها را در زیر بغل و پاهایتان بعد از ۶ تا ۸ هفته ببینید، بطور کلی حداقل یک سال درمان منظم نیاز است تا به نتیجه‌ی خوبی برسید. ولی برای موهای صورت زمان بیشتری لازم است، زیرا تولید دائمی هورمون‌ها توسط بدن، می‌تواند یک چرخه‌ی رشد جدید از موهای صورت ایجاد کند و در نتیجه درمان صورت، سخت‌تر است.

لیزر بین ۵ تا ۲۰ دقیقه طول می‌کشد که بستگی به قسمت مورد نظر دارد. کاسل می‌گوید: اکثر مردم می‌گویند لیزر راحت‌تر از اپیلاسیون با موم است. بالای لب، ناحیه‌ی بیکینی و سینه، مناطق حساس‌تری برای لیزر هستند.لیزر موهای زائد )

لیزر موهای زائد

کاندید های مناسب لیزر برای درمان موهای زائد :

برای این که دریابید آیا فرد مناسبی برای انجام لیزر هستید یا خیر، باید به جلسه های مشاوره‌ی پوست و بررسی‌های پزشکی بروید.(لیزر موهای زائد زیر بغل)

لیزر برای انجام کار به رنگدانه احتیاج دارد، به همین جهت این روش بر روی موهای بلوند و قرمز تاثیر کمتری دارد و روی موهای خاکستری و سفید کاربردی ندارد.

در همچنین زمانی، برای این افراد پیشنهاد می کنیم از الکترولیز که یک فرایند دائمی اما دردناک‌تر است و با چندین سوزن انجام می‌شود استفاده کنند.

لیزر درمانی یک تکنیک پزشکی است، به همین جهت  یک سابقه‌ی کامل پزشکی بایستی از شخص گرفته شود.

افرادی که بارداری هستند نمی توانند از لیزر استفاده کنند و همچنین زمانی که تب خال دارید یا دارای شرایطی مانند لوپوس هستید، نباید لیزر درمانی انجام دهید.

اگر می خواهید درمان لیزر را انجام دهید داروهای درمان آکنه همانند روآکوتان را قبل از لیزراستفاده نکنید. به همین دلیل توصیه می شود قبل از به کار گیری از لیزر با پزشک مشورت کنید.

حداقل از ۳ هفته قبل از لیزر، اپیلاسیون یا برنزه نکنید.

دستگاه لیزر نمی‌تواند بین رنگ قهوه‌ای اصلی و قهوه‌ای ساختگی تفاوتی قائل شود، زیرا فقط رنگدانه را می‌بیند.

به این منظور بایستی از هر نوع برنزه شدن اجتناب کنید تا لیزر بتواند بدرستی و بدون ایجاد زخم در سطح پوست، به فولیکول موهایتان دسترسی داشته باشد.لیزر موهای زائد )

هزینه لیزر موهای زائد صورت :

این هزینه بر اساس تعداد جلسات مورد نیاز مشخص می شود

 

 

 

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *